آلبوم موسیقی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» منتشر شد

چهارشنبه 26 آبان 1395 09:38 ب.ظ

 

آلبوم موسیقی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» منتشر شد

 • آلبوم موسیقی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» منتشر شد
  آلبوم موسیقی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» شامل قطعاتی از موسیقی‌های به کار رفته در متن این فیلم مستند سینمایی است، روانه بازار شد.

  به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، آلبوم موسیقی متن مستند سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» شامل ۱۷ قطعه است که بخش‌هایی از آن‌ها در مستند سینمایی استفاده و شنیده شده است. شهاب حسینی راوی این مستند است و مجید انتظامی برای آن موسیقی متن ساخته است.

  نوازندگانی مانند علی جعفری پویان، پریچهر خواجه، پاشا هنجنی، کوروش بزرگ‌پور، هومن نامداری، حسین شریفی، میلاد عباسی، فرزاد بیژنی، مجید انتظامی، ناصر رحیمی، شهرام غلامی، پورنگ پورشیرازی، مهرداد عالمی، کریم قربانی، مازیار ظهیرالدینی، پریا خوش آهنگ، علی رحیمیان، میلاد عالمی، نیما زاهدی و ارسلان کامکار در این اثر عاشورایی هنرنمایی کردند.

  «کربلا جغرافیای یک تاریخ» روایتی متفاوت از قیام امام حسین علیه السلام و تأثیر آن بر فرهنگ و سبک زندگی شیعیان از گذشته تا امروز است.

  این مستند داستانی ترکیبی است از تعزیه، نقالی و انیمیشن و کارگردان کوشیده از تکنیک‌های مختلف بصری برای روایت حادثه عاشورا استفاده کند و مرکز موسیقی حوزه هنری آلبوم موسیقی متن این مستند سینمایی را منتشر کرده است.


برچسب ها: آلبوم ، موسیقی ، «کربلا ، جغرافیای ، یک ، تاریخ» ، منتشر ،